REZULTATE  LA  OLIMPIADELE  ȘCOLARE AN ȘCOLAR 2013-2014

ARIA CURRICULARĂ LIMBĂ ȘI COMUNICARE

Limba română
Nr. crt. Nume și prenume Clasa Olimpiada Faza olimpiadei Premiul obținut Profesor îndrumător
1 Potapenco Georgiana 11D Olimpiada de lb. română  Etapa judeţeană  III Andronachi Carmen
2 Cobuz Victor 11F Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană II Halip Iulian
3 Tomoioagă Silvia 10F Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană III Crăciun Sextilia
4 Domnari Corina 9D Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană III Sehlanec Angela
5 Sbiera Isabela 12E Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană III Andronachi Carmen
6 Balan Cristina 11F Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană Menţiune Halip Iulian
7 Sauciuc Alexandra 10E Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană Menţiune Crăciun Sextilia
8 Chifan Denisa 10A Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană Menţiune Sehlanec Angela
9 Carcea Diana 10C Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană Menţiune Andronachi Carmen
10 Galan Valentina 10C Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană Menţiune Andronachi Carmen
11 Buraciuc Laura 9F Olimpiada de lb. română Etapa judeţeană Menţiune Sehlanec Angela

 

Limbi moderne
Nr. crt. Nume și prenume Clasa Olimpiada Faza olimpiadei Premiul obținut Profesor îndrumător
1 Lazăr Adelina 12E Olimpiada de lb. germană Etapa judeţeană I Popovici Angelica
2 Cerni Daiana 12F Olimpiada de lb. germană Etapa judeţeană I Popovici Angelica
3 Ceguş Ioana 10A Olimpiada de lb. germană Etapa judeţeană I Popovici Angelica
4 Şerban Andreea 11D Olimpiada de lb. germană Etapa judeţeană I Popovici Angelica
5 Simota Maria 10H Olimpiada de lb. franceză Etapa judeţeană III Ilişoi Mariana
6 Balan Cristina 11F Olimpiada de lb. germană Etapa judeţeană III Popovici Angelica
7 Chelaru Irina 11A Olimpiada de lb. engleză Etapa judeţeană Menţiune Cârciu Loredana
8 Robu Andreia 10C Olimpiada de lb. engleză Etapa judeţeană Menţiune Cârciu Loredana
9 Cârdei Dana 11F Olimpiada de lb. engleză Etapa judeţeană Menţiune Cârciu Loredana
10 Galan Valentina 10C Olimpiada de lb. franceză Etapa judeţeană Menţiune Juravle Raluca

 

Om și societate
Nr. crt. Nume și prenume Clasa Olimpiada Faza olimpiadei Premiul obținut Profesor îndrumător
1 Lungoci Elena 10E Olimpiada de istorie Etapa judeţeană Menţiune Olaru Marian
2 Gheletiuc Adina 9E Olimpiada de istorie Etapa judeţeană Menţiune Olaru Elena
3 Molea Iuliana 10C Olimpiada de religie Etapa judeţeană I Leon-Postolache Miriam
4 Molea Iuliana 10C Olimpiada de religie Etapa naţională I Leon-Postolache Miriam
5 Lavric Ioana 11F Olimpiada de religie Etapa judeţeană I Leon-Postolache Miriam
6 Lavric Ioana 11F Olimpiada de religie Etapa naţională Premiu special Leon-Postolache Miriam
7 Schipor Ana Maria 9D Olimpiada de religie Etapa judeţeană I Căpitan Mihaela
8 Burgheaua Cristina 9 Olimpiada de religie Etapa judeţeană II Leon-Postolache Miriam
9 Andronic George 11D Olimpiada de religie Etapa judeţeană II Leon-Postolache Miriam
10 Horodincă George 12E Olimpiada de religie Etapa judeţeană II Leon-Postolache Miriam
11 Gângă Andreea   9F Olimpiada de logică Etapa judeţeană II Popovici Florin
12 Olenici Diana 11H Olimpiada de istorie Etapa judeţeană Diplomă de participare Mitrofan Nicoleta

 

Matematică și științe ale naturii
Nr. crt. Nume și prenume Clasa Olimpiada Faza olimpiadei Premiul obținut Profesor îndrumător
1 Gheorghe Andrei 9C Olimpiada de biologie Etapa judeţeană II Băeşu Aspazia
2 Şerban Teodora Ioana 9C Olimpiada de biologie Etapa judeţeană Menţiune Băeşu Aspazia
3 Şerban Andreea 11D Olimpiada de biologie Etapa judeţeană Menţiune Băeşu Aspazia
4 Ştefan Oana 9A Olimpiada de matematică Etapa judeţeană Menţiune Strugariu Loredana
5 Gheorghe Andrei Daniel 9C Olimpiada de fizică Etapa judeţeană Menţiune Chelba Mirela
6 Corbuleac Costel 9A Olimpiada de fizică Etapa judeţeană Menţiune Chelba Mirela
7 Roșca Alexandru Dumitru 10A Olimpiada de fizică Etapa judeţeană Menţiune specială Chelba Mirela
8 Prelipcean Daniel 11D Olimpiada de fizică Etapa judeţeană II Chelba Mirela
9 Prelipcean Daniel 11D Olimpiada de fizică Cluj-Napoca 2014 Etapa naţională Diplomă de participare Chelba Mirela
10 Prelipcean Daniel 11D Olimpiada de fizică Cluj-Napoca 2014 Etapa naţională Medalia de bronz a Societăţii Române de Fizică Chelba Mirela
11 Zaharie Claudia 9C Olimpiada de chimie Etapa judeţeană Diplomă de participare Liteanu Cornelia
12 Şerban Andreea 11D Olimpiada de Biologie Etapa judeţeană Menţiune Ionescu Corina
13 Potapenco Georgiana 11D Olimpiada de Biologie Etapa judeţeană Diplomă de participare Ionescu Corina

 

Informatică
Nr. crt. Nume și prenume Clasa Olimpiada Faza olimpiadei Premiul obținut Profesor îndrumător
1 Corbuleac Costel 9A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană I Coajă Gabriela
2 Corbuleac Costel 9A Olimpiada de informatică Etapa naţională Menţiune Coajă Gabriela
3 Fusa Bogdan 12A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană I Lăzărescu Antoneta
4 Fusa Bogdan 12A Olimpiada de informatică Etapa naţională Menţiune Lăzărescu Antoneta
5 Vartolomei Claudiu 12A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană I Lăzărescu Antoneta
6 Vartolomei Claudiu 12A Olimpiada de informatică Etapa naţională Diplomă de participare Lăzărescu Antoneta
7 Seniuc Bogdan 10A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană I Lăzărescu Antoneta
8 Seniuc Bogdan 10A Olimpiada de informatică Etapa naţională Menţiune Lăzărescu Antoneta
9 Clipa Matei 9A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană II Coajă Gabriela
10 Rusu Dănuţ 12A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană II Lăzărescu Antoneta
11 Motrescu Mihai 9C Olimpiada de informatică Etapa judeţeană III Lăzărescu Antoneta
12 Bruja Alexandru 9 Olimpiada de informatică Etapa judeţeană III Lăzărescu Antoneta
13 Moţoc Robert 11A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană Menţiune Coajă Gabriela
14 Covaliu Lucian 10A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană Menţiune Lăzărescu Antoneta
15 Marţincu Petru 10A Olimpiada de informatică Etapa judeţeană Menţiune Lăzărescu Antoneta
16 Slusar Alexandru 9B Olimpiada de informatică Etapa judeţeană Menţiune Strugariu Ciprian

 

Educație fizică și sport
Nr. crt. Nume și prenume Olimpiada Faza olimpiadei Premiul obținut Profesor îndrumător
1 Echipa baschet fete Olimpiada naţională a sportului şcolar Etapa judeţeană I Hrihor Rodica
2 Echipa baschet fete Olimpiada naţională a sportului şcolar Zona Moldovei III Hrihor Rodica
3 Echipa baschet băieţi Olimpiada naţională a sportului şcolar Etapa judeţeană II Mictariu Gheorghe

 

Pentru mai multe informații despre concursurile școlare, accesați Concursuri școlare 2013-2014